stainedglass.lt
NAUJIENOS
APIE MUS
GALERIJA
PASLAUGOS
KONTAKTAI

Apie mus

"Grožis laikosi ant būtinybės pamatų" R.W. Emerson   

„Vitražo manufaktūra“ įsikūrusi istoriškai autentiškoje vietoje – Stiklių g. 6, siekiant tęsti miesto urbanistinio paveldo tradiciją. Ši gatvė buvo įrašyta seniausiame žinomame XVI a. pr. Vilniaus pieštiniame plane, išspausdintame Brauno atlase. Taigi, minėta teritorija siejama su tolimesnėmis vietinės stiklininkystės plėtojimo tradicijomis bei lietuviškojo vitražo priešistore.

    Nuo seniausių laikų vitražai buvo įspūdingiausias akcentas puošiant monumentalius pastatus – pirmiausia sakralinius. Jau nuo Senovės Egipto laikų legendose minima stiklo atsiradimo istorija. Pirmieji vitražai, kurie buvo įmontuoti į langus, neišliko iki šių dienų. Stiklas šiuolaikinėje architektūroje - dominuojanti medžiaga. Vitražo menas yra puiki galimybė eksterjere bei interjere harmoningai suderinti meniškumo, šviesos ir lengvumo estetiką, transformuoti erdvę su apšvietimo bei spalvų pagalba.

  „Vitražo manufaktūra“ įsteigta pagal Vilniaus miesto savivaldybės ir Senamiesčio agentūros vykdomą Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių atgaivinimo programą, kurios tikslas - suteikti miestiečiams ir svečiams papildomų pramogų, įspūdžių ir žinių apie senuosius amatus, įtraukti į programos įgyvendinimą plačiąją visuomenę. Vilniaus senamiestyje esančiose patalpose vykdoma vitražo parodomoji gamyba bei mokymai, kūrinių eksponavimas ir pardavimas. Galeriją-dirbtuves įkūrė ir vadovauja vitražo dailininkė Julija Vaičienė. „Vitražo manufaktūra“ - tarytum spalvoto stiklo kūrėjų oazė, burianti vitražo klasikus bei jaunuosius menininkus draugėn. Toks bendradarbiavimas apima ne tik senojo amato tradicijų atgaivinimą bei tęsimą, bet ir konceptualių, eksperimentinių stiklo dirbinių kūrybą ir eksponavimą.  

„Vitražo manufaktūros“ veikla:

Organizuojame personalines bei temines vitražistų ir stiklo meistrų parodas. Rengiame chronologinio pobūdžio ekspozicijas. Saugome ir eksponuojame vitražo meistrų Algimanto Stoškaus, Konstantino Šatūno, Kazio Morkūno, Henriko Kulšio eskizus, darbų projektus bei vitražų fragmentus.

Rengiame Lietuvos vitražo ir stiklo meistrų bei studentų darbų ekspozicijas-pardavimus.

Organizuojame edukacines pamokėles, kurių metu lankytojai supažindinami su vitražo istorija. Suteikiame galimybę patiems nusipiešti eskizus. Su specialisto pagalba savarankiškai pjaunamas stiklas, vykdomi kiti vitražo gaminimo darbai. Tokių užsiėmimų rezultatas – nuosavas vitražas!

Vykdome darbo proceso demonstravimus: supažindiname su įranga, įrankiais, medžiagomis, pjovimo, montavimo procesu ir įvairiomis stiklo apdirbimo technikomis, Vitražo projektavimu, šablonų rengimu, piešimu, glazūromis, oksidu bei kitomis priemonėmis. Demonstracijas lydi ne tik pasakojimas bet ir vaizdinės priemonės.

Vykdome kūrinių palydas. Tai galimybė, pasitelkus žiniasklaidą, pristatyti kūrinį, kuris vėliau bus prieinamas tik mažam žiūrovų ratui ar iš viso nepasiekiamas (privatūs namai, darbai užsienio užsakovams, bei visuomeninės paskirties objektams). Kūrinių palydų metu demonstruojami didelių darbų, iškeliaujančių į objektą, fragmentai, detalės, projektai, vyksta susitikimai su autoriais ir objekto architektais, kurie pasakoja apie kūrybos procesą, technikas, idėjas.

“Vitražo manufaktūra” - potencialių užsakovų paieškos bazė dailininkams-vitražistams. Kaupiame dokumentaciją: parodų katalogus, bukletus, vizualinę medžiagą apie vitražo menininkus ir jų darbus, kurie yra prieinami mūsų lankytojams.

Rengiame konkursus stambesniems užsakymams gauti.

Bendradarbiaujame su architektais ir interjero dizaineriais. Užsakovams siūlome profesionalių menininkų, meistrų konsultacijas. Pateikiame savo pasiūlymus, ieškant alternatyvių interjero, eksterjero ar kompozicinių sprendimų.

Siekdami giliau pažinti vitražo tradicijas, šios dailės šakos raidą, naujas stiklo panaudojimo bei dekoravimo galimybes mes bendradarbiaujame su kaimyninių šalių profesionaliais menininkais, plečiame kultūrinius ryšius.

Siūlome originalias, stilingas dovanų idėjas, autorinio darbo vitražus bei papuošalus, interjero detales, šviestuvus, suvenyrus.

Siekdami supažindinti plačiąją visuomenę su stiklininkystės bei vitražo istorija, tradicijomis ir technologijomis aktyviai dalyvaujame dailiųjų amatų šventėse bei visuomeniniuose renginiuose.

Galerija „Vitražo Manufaktūra“, pabrėždama tradicijų bei meninio palikimo svarbą, prisideda prie Vilniaus Europos kultūros sostinės 2009 įvaizdžio formavimo.

Mūsų veikla orientuota ir į Lietuvos meno mėgėjus bei profesionalus, ir į turistus bei užsienio užsakovus, todėl visos paslaugos teikiamos ne tik lietuvių, bet ir rusų, lenkų, anglų kalbomis.

Atgal
  • VšĮ „Vitražo manufaktūra“
  • Stiklių g. 6-8 LT-01131
  • Tel: +370 5 2121202

 

 

Draugai: www.turizmas.info | www.automms.lt


 
LT EN