Vitražo pamokos

Nuo pat 2003 metų, kai “Vitražo Manufaktūra” atvėrė savo duris, pagrindinė mūsų galerijos misija yra stiklo meno tradicijos tąsa ir sklaida. Todėl organizuojame kūrybinę-edukacinę programą pavadinimu „Jūs kuriate Meną, Menas kuria Jus“. Visus, kurie nori daugiau sužinoti apie paslaptingą ir staigmenų kupiną vitražo meną, arba pamėginti savo rankomis susikurti unikalų stiklo kūrinį, kviečiame sudalyvauti vienoje iš „Vitražo Manufaktūros“ organizuojamų pamokų-dirbtuvių.

 

Vitražo kūrimo fusing būdu pamoka (1.5 – 2 val. trukmės)
Fusing – tai spalvoto stiklo sukepimo, nenaudojant jungiamojo metalo, būdas. Tai puiki technika pradedantiesiems, susipažįstantiems su stiklo meno paslaptimis. Tuo pačiu metu, šis nesudėtingas vitražo kūrimo būdas teikia neribotą erdvę kuriančiojo fantazijai: naudojant įvairių rūšių spalvotą stiklą, įvairius dažus, metalų oksidus, glazūras, vielos ir kitų medžiagų inkliuzus bei kitas priemones galima pasiekti netikėtą, stulbinantį rezultatą. Dėl šių priežasčių fusing technika šiandien yra itin mėgstama ir vitražistų profesionalų.

Pamoka susideda iš:

–    Trumpo pasakojimo apie stiklo ir vitražo kilmę, gamybos būdus
–    Ekskursijos po autentiškus 16 a. rūsius, plytinčius po galerija.
–    Vitražo kūrimo dirbtuvių

Dirbtuvių metu dalyviai:

–    Susipažins su fusing technika iš arčiau
–    Išmoks naudotis specialiais įrankiais, skirtais pjauti ir apdirbti stiklą
–    Susipažins su dažų, glazūrų ir kitų medžiagų naudojimo galimybėmis
–    Padedami profesionalo susikurs originalų savo stiklo kūrinį

Stiklas ir kitos darbo medžiagos yra suteikiamos galerijos. Po pamokos visi darbai yra perkeliami į specialią krosnį, kurioje jie „kepa“ aukštoje temperatūroje apie 24 valandas. Autoriams jie yra įteikiami 3d. – kelių savaičių bėgyje.

 

 

Registracija/daugiau informacijos el. paštu info@stainedglass.lt arba telefonu 8 5 2121202