08 Lap

Paroda „SKAIDRUMO SPALVOS / COLOURS OF TRANSPARENCY“

PARODA “Ieva Skauronė Tapyba ║ Stiklas Žydrūnas Mirinavičius”

“Ieva Skauronė Tapyba ║ Stiklas Žydrūnas Mirinavičius”

Tai yra penktoji “Duetų” ciklo paroda „Vitražo manufaktūroje“. Šiuo parodos formatu pristatomi skirtingų sričių dailininkai: vitražistai bei stikliai, tapytojai, grafikai – drauge eksponuojantys savo kūrybą šioje kamerinėje, specifinėje Vilniaus senamiesčio galerijoje.
Parodos autorių kūriniuose atidengiami laiko tėkmės užneštos būties fragmentai. I.Skauronės tapyboje iš tamsumų išnyra Dovydo žvaigždė, architektūriška ritmika paklaidina Vilniaus Mažojo geto labirinte, su skaudžiais jo likimais ir praradimais. Ž.Mirinavičiaus stiklo kūriniuose dangiškai švytintis skaidrumas sužeidžiamas aštriais skustuvo ašmenimis, lyg nepakeliamos būties lengvybės alegorija.
Stiklo ir molbertinės tapybos kūriniai šio dueto parodoje išryškėja kaip dvi tapybiškumo paralelės. Tapybiškasis pradas: spalvų, faktūrų, švytėjimų, ritmų skambėjimas – sieja šiuos du skirtingomis priemonėmis kuriančius menininkus, kadaise baigusius studijas toje pačioje – VDA Monumentaliosios tapybos ir scenografijos – katedroje.

Ieva Skauronė – dailininkė monumentalistė, tapytoja, aktyviai dalyvaujanti meniniame gyvenime: dalyvavusi grupinėse parodose bei pleneruose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengusi daugiau nei dvi dešimtis personalinių parodų įvairiose Lietuvos galerijose bei Prancūzijoje, Lenkijoje, ji taip pat yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Nuo 2008 m. dėstė VDA Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedros studentams, dvi kadencijas vadovavo šiai katedrai bei VDA Tarptautinių ryšių skyriui. Šiuo metu eina VDA Rektorės pareigas, taip pat dėsto freskos ir mozaikos specialybės studentams.

Žydrūnas Mirinavičius – vitražistas, aktyviai dalyvauja kūrybinėje veikloje: organizuoja bei dalyvauja įvairiose grupinėse parodose Lietuvoje, taip pat kuria vitražus, stiklo dekorus individualiuose interjeruose, bažnyčiose; skaito pranešimus konferencijose vitražo bei monumentaliosios dailės architektūroje temomis, taip pat publikuoja tekstus populiarioje ir mokslinėje spaudoje. Šiuo metu yra VDA Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedros lektorius, dėsto freskos ir mozaikos bei vitražo specialybės studentams.

Parodos kuratorė Eglė Rakauskaitė
Parodos atidarymas 2019 m. lapkričio 8 d. (penktadienį) 17 val.
Paroda veiks: 2019 11 08 – 2019 11 22

11 Spa

Galerijoje „Vitražo manufaktūra“ Spalio 11d.vienam vakarui įsikurs POP UP shop su profesionale dailininke ir galerijos darbuotoja Egle Butkute. Renginio metu autorė pristatys savo prekės ženklo „Eglėstiklas“ stiklo papuošalų kolekciją „Molekulės“. Bus galima gyvai pačiupinėti ir įsigyti naujausius kūrinius. Susipažinti su autore ir stiklo dirbtuvėse pamatyti kaip kuriami stiklo papuošalai. 72188428_2512335275655168_2581975665083416576_o

16 Rgs

Senieji Vilniaus bažnyčių vitražai

2019 spalio 13 d. (sekmadienį) 12-13 val.
Renginį ves galerijos administratorė, vitražistė Eglė Butkutė, kuri pristatys pirmosios stiklo manufaktūros priešistorę, sakralinio vitražo kūrimą bei kvies apsilankyti XVI a. rūsiuose, kuriuose įrengtas vitražo muziejus. Vyks užsiėmimas, kurio metu, kartu su vitražo meistru galėsite išbandyti vitražo kūrimo ir gamybos technikas ir sukurti mini vitražą.
Registracija vyks el.paštu: info@stainedglass.lt;

25_Unesco_

09 Rgs

Kviečiame registruotis į kūrybines dirbtuves

Kviečiame registruotis į kūrybines dirbtuves:
“Stiklo keliu”
https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/105

„Stiklo dirbtuvės vitražo muziejuje“
https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/1220

„XXI amžiaus stiklioriai“
https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/2647

Kultūros paso paslaugoms skirtos lėšos yra papildomos lėšos, skirtos iš ES struktūrinių fondų. Mokyklos naudojasi paslaugomis, o už jas atsiskaito Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.
Kulturos pasas CMYK_pagrindinis spalvotas

09 Rgs

Amatų atspindžiai Romantiškajame Vilniuje

vitražo paskaitos-1
Rugsėjo 20 d. renginiai galerijoje „Vitražo manufaktūra“:

16.00 Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokinių vitražų parodos atidarymas. Savo auklėtinių darbus pristatys Vincas Matonis.

16.30 Agnės Kulbytės paskaita „Romantiškojo Vilniaus įvaizdis dailėje“.

17.30 Žydrūno Mirinavičiaus paskaita „Vitražo istorija Vilniuje”.

Kontaktai registruotis:
Tel.: +370 5 2121202
El. paštas: info@stainedglass.lt

12 Lie

Autorinio stiklo studijos paroda

Plakatas
Kviečiame apsilankyti autorinio stiklo studijos parodoje, bei apžiūrėti menininkų, turinčių bendrą stiklo meno viziją, dueto darbus. Savo kūriniuose autoriai naudoja visas įmanomas stiklo apdirbimo technologijas, siekdami atskleisti didžiausią medžiagos potencialą… Stiklo liejimo, pūtimo, moliravimo, stiklo sukepimo, vitražo, stiklo apdirbimo šaltu būdu, ėsdinimo smėliasrove, etc…
Ši paroda, tarsi Rytų – Vakarų stiklo meno persipynimo metafora. Lyg ir kita pusė, bet tuo pačiu ir visus jungianti bendra aistra – stiklas.

Pavel Birukov 2002 m. baigė stiklą bei keramiką A. Štiglico Taikomosios dailės ir dizaino akademijoje Sankt Peterburge, Rusijoje.

Rada Birukova 2006 m.baigė stiklą A. Štiglico Taikomosios dailės ir dizaino akademijoje Sankt Peterburge, Rusijoje.

Parodos kuratorė Eglė Rakauskaitė

Paroda veiks: 2019 08 09 – 2019 08 25

13 Bir

ERDVINĖ STIKLO EKSPOZICIJA „SAMHARA KALI“

Izabelos Kovalevskajos Samhara Kali

Vienos labiausiai garbinamų hinduizmo deivių, Kali šokiruojanti išvaizda, jos “netinkama” elgsena konfrontuoja su “normaliomis” visuomenės vertybėmis, sakralumo įvaizdžiais, maloningosios krikščionių Madonos ikonografija. Vakaruose sukurta daug klaidingų deivės Kali vertinimo stereotipų. Net išsilavinę ir liberalūs vakariečių intelektualai, nepažindami savito indiško simbolinio mąstymo, žvelgia į deivę Kali su baime ir pasibaisėjimu. Tad, kas gi yra ši grėsmingoji deivė ir kaip suvokti jos atvaizdo reikšmes? Kodėl indai teigia, jog filosofinėje plotmėje deivė Kali ir jos simbolika – tai alegorinis atpasakojimas to amžinojo mumyse vykstančio karo tarp mūsų demoniškos ir dieviškos prigimčių? Galinga dievybė Kali, visagalio laiko ir amžinosios nakties globėja, turinti galią suteikti gyvybę ar ją atimti. Ji kaip tikra motina saugo ir globoja savo vaikus. Pažvelkite į akis savo baimėms, padedami Kali pasinerkite į tamsą savo sieloje ir išnirkite į šviesą. Samhara Kali vitražo skulptūra, sukurta Izabelos Kovalevskajos, bei šią instaliaciją palydinti Eglės Rakauskaitės ir Rūtos Lipaitės stiklo paroda “90”, bylojanti apie drąsą, atgimimą ir pokyčius, siejamus su šia dievybe. Kali leidžia suvokti, atrasti pokyčių ar permainų prasmę ir tikslą, padeda išeiti iš chaoso į tvarką.