25 Rgs

Vitražas jaunųjų menininkų akimis. VDA diplomantų paroda „STARTAS“.

„Vitražo Manufaktūra“ tęsia parodų, dedikuotų lietuviškajam stiklo ir vitražo menui, ciklą. Pristatydami naujausią savo ekspoziciją pavadinimu „STARTAS“ kviečiame Jus susipažinti su jaunosios Lietuvos stiklo menininkų kartos – Vilniaus dailės akademijos vitražo specialybės studijų diplomantų baigiamaisiais darbais. Tai – kūrėjų, kurie dar tik įžengia į profesionalaus meno pasaulį, formuoja savo asmeninį braižą ir išraišką, kūriniai. Nemažai šių jaunųjų menininkų, tokių kaip Neringa Vasiliauskaitė, Viktoras Dailidėnas, Lina Nenartonytė-Austė ir kt., šiandien jau yra atkreipę į save dėmesį ne tik mūsų šalies meno pasaulyje, bet ir už jo ribų, dalyvavę tarptautinėse parodose ir bienalėse, sulaukę pripažinimo.

„Vitražo Manufaktūroje“ eksponuojami jų diplominiai darbai stebina unikaliu menininko santykiu su stiklu, šios kaprizingos medžiagos forma bei plastika. VDA diplomantų kūriniuose vitražas jungiasi su kitomis meno šakomis – jis ne tradiciškai monumentalus, bet subtilus, tapybiškas, grafiškas, atskleidžiantis menininko žaidimą su dėme ir faktūra, minimalistine, gamtos raštus atkartojančia medžiagos forma. Nevengiama perteikti ir šiandien aktualių temų – religinė tematika jungiasi su šiuolaikinės kultūros simboliais, sakrali vitražo forma persipina poparto elementais.
Kviečiame ir Jus pažvelgti į jaunųjų menininkų „STARTĄ“ iš arti!

Dalyviai: Karolina Voicechovskaja, Viktorija Kalninia, Eglė Mažuknaitė, Vilma Magelinskaitė, Kotryna Šešelgytė, Pijus Cicėnas, Agnė Kurklietytė, Julija Petrovskaja, Eugenijus Jankauskas, Neringa Vasiliauskaitė, Lina Nenartonytė, Alma Galinskaitė, Jolanta Skrinskaitė, Viktoras Dailidėnas, Kristina Baliūnaitė, Irma Petraitytė.

Parodos kuratorė: VDA Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedros Vitražo studijos docentė Ieva Paltanavičiūtė.

Paroda veiks nuo rugsėjo 29 iki spalio 15 dienos.
Adresas: galerija „Vitražo Manufaktūra“, Stiklių g. 6, Vilnius.